Savoir-vivre treningu

Savoir-vivre (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Takowe też występują na pływalni.

Zapoznacie się z nimi a unikniecie niepotrzebnych nieporozumień a Wasz trening będzie przyjemniejszy i zdecydowanie efektywniejszy.

1. Nie spóźniaj się na treningi i nie wchodź wcześniej, wszyscy rozpoczynamy trening razem, jeżeli jesteś wcześniej rozgrzej się na lądzie

2. Pamiętaj nie jesteś sam na torze

3. Pływaj zawsze prawą stroną toru ( chyba że trener zaleci inaczej), zatrzymując się podczas dystansu stój na środku tak by pływający mogli mijać cię swobodnie.

4. Startuj na sygnał lub zachowaj co najmniej 5m odstęp

5. Dobrze dobrana kolejność na torze pozwoli uniknąć doganiania się, drapania współćwiczącego po nogach, wyprzedzania i niepotrzebnych nieporozumień.

6. Ustawiaj się na torze według swoich umiejętności, począwszy od najmocniejszego w danym zadaniu skończywszy na najsłabszym.

7. Wyprzedzaj ostrożnie, jeśli z naprzeciwka nikt nie płynie lub zrób to na ścianie nawrotowej. Jeśli chcesz wyprzedzić dotknij stopy wolniejszego zawodnika sygnalizując go o twoim zamiarze.

8. Daj się wyprzedzić, przybliż się do liny i zrób miejsce wyprzedzającemu lub zatrzymaj się na ścianie nawrotowej po prawej stronie toru aby wyprzedzający mógł wykonać nawrót po lewej stronie.

9. Kończąc dystans pozwól innym skończyć go na ścianie, przesuń się do prawej lewej strony toru by płynący miał jak dotknąć ściany

10. Nie przechodź przez tory jak inni na sąsiednim torze nie skończyli

11. Nie skacz do wody jak współćwiczący nie dopłynął do ściany lub trener zabronił. Skaczemy zawsze na polecenie trenera.

12. Na treningu pływamy to co trener zada i w taki sposób jak brzmi zadanie. Nie staramy się pływać czego innego. Wszystko co trenerzy zadali ma zawsze jakiś sens i uzasadnienie.

13. Jesteśmy mili dla siebie i uśmiechnięci do trenerów

14. NAJWAŻNIEJSZE Trener ma zawsze rację

15. Jak jej nie ma patrz punkt 14.


SwimmersTeam • Warsaw • All content within this web site © 2012. No Unauthorized Use Permitted.